Návrh číslo 9

Cieľom tohto projektu bola revitalizácie parku na Račianskom mýte v Bratislave. Na začiatku sa zhodnotil stav súčasného stav riešenej lokality a potom pomocou štúdie som sa snažila navrhnúť revitalizáciu, ktorá by pokryla všetky požiadavky na obnovenie parku.

Odhlučnenie od križovatky a ulice a zároveň aj zabrániť znečisťovaniu ovzdušia som riešila zvýšenou koncentráciou zelene. Park je riešený ako multigeneračný, ktorý by vyhovoval rovnako ako staršej, tak aj mladšej vekovej skupine, ale navzájom ich nesegregoval.

Revitalizácia pozostávala zo základný bodov ako napr.:doplnenie nového mobiliáru /lavičky, odpadkové koše/, doplnenie prvkov pre hru a športové aktivity pre deti a mládež, osadenie informačnej tabule v priestore hlavného vstupu, rekonštrukcia verejného osvetlenia, výsadba drevín, údržba chodníkov, či doplnenie picích fontánok.

Pri revitalizácii parku som sa snažila nie len o obnovu a sfunkčnenie chátralých plôch, ale zároveň vymyslieť aj také aktivity, aby nebola určená len pre malý okruh ľudí, ale pre každú vekovú kategóriu.

Ako sa vám páči návrh číslo 9?

 • Nepáči sa mi (34%, 50 Votes)
 • Je čo zlepšovať (27%, 39 Votes)
 • Dobrý (26%, 38 Votes)
 • Výborný (10%, 15 Votes)
 • Bez komentára (3%, 4 Votes)

Počet hlasujúcich: 146

Loading ... Loading ...

3x reagované na “Návrh číslo 9”

 1. fero 27. November 2011 o 9:22 #

  Chybaju mi tu kvetinove zahony

 2. ata 12. December 2011 o 20:58 #

  Mne chyba pri kazdom navrhu zahradna architektura. Racko je jednou z najhlucnejsich krizovatiek mesta a potrebuje viac zelene, nie architektonickych objektov ako su podzemne garaze, vselijake nove namestia, asfaltove chodniky a podobne. Ak ma Racko plnit ulohu parku, potrebuje viac stalozelenych zatisi.

 3. zyves 16. Január 2012 o 17:30 #

  nie je to záhradná architektúra ale architektúra krajinná.

Komentuj

Musíš byť prihlásený , aby si mohol komentovať.