Návrh číslo 7

Park žije len vtedy keď sú v ňom ľudia, preto sme sa snažili dostať do parku čo najviac ľudí z každej vekovej kategórie.

V ideovom návrhu sme sa snažili vychádzať z požiadaviek a potrieb samotných občanov. Navrhované chodníky vychádzajú z trás, ktoré si ľudia sami vyšliapali po tráve. Osvetlenie, nové lavičky, stoly, detské plochy, preliezky, ihriská pre rôzne vekové kategórie, fontány, vodné plochy, kvetinové záhony, priestory taktiež pre psičkárov oddelené od detských ihrísk, podzemne parkovanie a v poslednom ale v najväčšom merítku zeleň, sme navrhli pre oddych, hru ale aj stretnutie občanov, či len priame prejdenie cez park.

Náš návrh by zohľadňoval všetku vzrastlú zeleň ako sú stromy a kríky s vytvorením „zeleného plota“ obrasteného popínavínou zeleňou ktorý by vytvoril príjemné ticho a pokoj od hluku dopravy.

Ako sa vám páči návrh číslo 7?

 • Je čo zlepšovať (27%, 42 Votes)
 • Dobrý (25%, 38 Votes)
 • Nepáči sa mi (25%, 38 Votes)
 • Výborný (21%, 32 Votes)
 • Bez komentára (2%, 5 Votes)

Počet hlasujúcich: 155

Loading ... Loading ...

5x reagované na “Návrh číslo 7”

 1. martin 10. December 2011 o 20:36 #

  zaujimavy a kultivovane spracovany navrh. koncept plota (ci uz zeleneho, alebo plneho obrasteneho zelenou) oddelujuceho prak od okoliteho hluku je mi velmi sympaticky. aj ked by som sa nim nebal uzavriet park uplne… vela kvaitnych europskych parkov sa na noc zamyka a taketo opatrenie vie pomoct nielen proti vandalizmu, ale aj ako prostriedok proti asocialom.

 2. zyves 16. Január 2012 o 17:33 #

  nechať verejný priestor ohradiť? :) to nemyslíte vážne

  • L-u-b-a 19. Jún 2012 o 16:43 #

   v navrhu nie je zmienene nic o ploteni … je to len zelena bariera proti hlucnej dopravnej komunikacii ktora nie je navyse ani vcelku…

 3. zyves 18. Január 2012 o 16:46 #

  Typy priestorov, ktoré sú prístupné a otvorené sú dôležitou súčasťou zdravého mestského prostredia. Na základe teoretických dôkazov je jasné, že má prístupný verejný priestor v okolí bývania zároveň aj väčší prínos, ako len estetický (aj enviromentálny).

Komentuj

Musíš byť prihlásený , aby si mohol komentovať.