Návrh číslo 2

Všimli sme si, že chodníky v parku často krát nevedú tam, kam by sa ľudia radi dostali. Cestu si preto skracujú cez trávnik. V projekte sme sa preto snažili vytýčiť dve hlavné pešie osi, ktoré by do priestoru zaviedli poriadok. Tieto by boli v noci osvetlené a umožňovali by tak bezpečný prechod parkom.

Ďalšími prvkami sú rôzne druhy sedenia – lavičky, stoly, malý amfiteáter, či odhlučnenie dopravy pomocou primeraného terréneho násypu. Návrh zavádza do parku tečúcu vodu v umelom koryte a chodníkovú fontánu, ktorá je hravejšia ako existujúca.

Ako sa vám páči návrh číslo 2?

 • Dobrý (33%, 53 Votes)
 • Výborný (23%, 38 Votes)
 • Nepáči sa mi (22%, 36 Votes)
 • Je čo zlepšovať (19%, 31 Votes)
 • Bez komentára (3%, 5 Votes)

Počet hlasujúcich: 163

Loading ... Loading ...

3x reagované na “Návrh číslo 2”

 1. cyklista 12. Január 2012 o 20:37 #

  -Vo všetkých návrhoch mi chýba cyklistická trasa od západného prechodu pre chodcov po severozápadný koniec parku – smer Čajakova ulica. Myslím si, že tento smer je dostatočne využívaný, najmä cyklistami prichádzajúcimi z Ružinova na Kolibu alebo na Jaskov rad. Bolo by dobré zakomponovať bezkolízny prejazd parkom pre cyklistov týmto smerom.

  -Obohnanie parku násypom/valom sa mi páči, ale malo by v ňom byť dosť prechodov, aby neuzatváral park. Aby park nebol len miestom izolácie, ale aj rušným miestom kadiaľ ľudia prechádzajú. Pri projektovaní parkovacích miest pod valom netreba zabúdať na to, že po pár rokoch môžu byť tieto miesta plné špiny, odpadu prípadne bezdomovcov. Aby o 10-20 rokov neskončili zamrežované…

  -Nakoniec by som sa priklonil k už vyslovenému názoru pod jedným z návrhov, že by malo byť v parku čo najviac zelene (stromov a trávy). Chodníky nemusia byť ani z asfaltu, ani z betónovej dlažby, vhodný by bol jemný biely štrk ako tomu je v mnohých parkoch napr. vo Francúzsku (niečo na spôsob Šifbeku-Medická).

 2. zyves 16. Január 2012 o 17:46 #

  aj mne chýba cyklistický chodník, aj keď nemusí byť priamu súčasťou parkového priestoru. Násypy su fajn, robí sa to aj v Ljubljane a je to veľmi príjemné. Priestory znížené budú centrom vandalizmu a nebudú bezpečné. Jednou z prioritných ľudských potrieb je práve pocit bezpečia. Biely štrk je ako päsť na oko. Treba nájsť priepustný materiál.

Komentuj

Musíš byť prihlásený , aby si mohol komentovať.