Trápi nás, ako vyzerá park na Račianskom mýte

V 18 storočí starousadlíci vybudovali na poliach a vinohradoch predmestie Blumentál, kde postupne vyrástla fara a dva cintoríny. V 60. rokoch 20. storočia cintoríny zrušili a po úprave priestorov samospráva sprístupnila verejnosti centrálny park – park na Račianskom mýte. Dnes je jedným z mála zelených miest v Bratislave a jeho bohatú históriu parku pripomína ja osadená tabuľa.

Hoci park prešiel kompletnou rekonštrukciou, osadila sa zeleň, vybudovala zámková dlažba a vznikli tu herné prvky pre deti, park by mohol vyzerať aj lepšie. Pozemky pod parkom vlastní cirkev a v súčasnosti je starostlivosť oň minimálna. Navyše sa park stal miestom, kde sa stretávajú bezdomovci a asociáli. V minulosti sa intenzívne diskutovalo o tom, že na mieste parku vyrastie polyfunkčný súbor Park Projekt. Hoci diskusia v súčasnosti neprebieha, reálna hrozba výstavby pretrváva.

Začiatkom augusta 2010 sme sa, členovia OZ Za Bratislavu – Nové Mesto stretli a začali debatu o tom, ako by mohol park na Račianskom mýte vyzerať. Dohodli sme sa, že v septembri začneme verejnú diskusiu, ktorej výsledkom budú konkrétne architektonické návrhy. K týmto návrhom sa budú môcť všetci vyjadriť, pretože od nás závisí, ako park na Račianskom mýte zmeníme.

2x komentované

2x reagované na “Trápi nás, ako vyzerá park na Račianskom mýte”

  1. Ri.racko 13. Január 2012 o 20:26 #

    Park na račianskom mýte bol davno pred rokom 2000 sprístupnený…

Komentuj

Musíš byť prihlásený , aby si mohol komentovať.